strona=3;?> Iwona Święcka - Rydlewska - OFERTA
Get Adobe Flash player autor studio kontakt oferta news koszyk sesje fotograficzne bank zdj regulamin szukaj
 
 

FAQ - najczęściej zadawane pytania


Pytania ogólne
1. Jak zarezerwować termin na sesję fotograficzną?

Rezerwacja terminów i wszelkie pytania proszę kierować tylko i wyłącznie drogą mailową: biuro@fotografis.pl, lub przez Facebook: Studio na Mostowej. Odpowiem najpóźniej na drugi dzień.
Po zarezerwowaniu terminu gdyby z jakichkolwiek powodów nie mogło dojść do planowanej sesji fotograficznej w wyznaczonym dniu i godz., proszę o informację telefoniczną (nawet jeśliby to miało być 5 min. przed sesją) - ustalimy inny dogodny termin.
Ważne !!! Umawiając się na sesję fotograficzną należy uwzglednić czas oczekiwania na miniatury i/lub projekt do zatwierdzenia w przypadku fotoharmonijek, fotoksiążek i fotoalbumów (do 14dni) oraz czas oczekiwania na produkt końcowy z sesji (do 28dni).

2. Jak mogę dokonać płatności za sesję fotograficzną, dodatkowo wybrane ujęcia czy dodatkowo wybrane produkty?
Płatność za sesję fotograficzną studyjną następuje zawsze gotówką w dniu sesji lub przedpłata na konto min. 48h przed sesją (jeśli pakiet zawiera kilka spotkań - płatność 100% przy pierwszym spotkaniu lub przelew 100% min. 48h przed pierwszą sesją). Wystawiam faktury VAT. Fakturę otrzymują Państwo zawsze z gotowym już produktem z sesji fotograficznej (przy odbiorze gotowców). Wyjątkiem są: sesje lifestylowe (u klienta), plenery poza otmuchowem oraz reportaże (Ślub, Chrzest Św., Komunia Św., inne reportaże) płatność 100% zawsze najpóźniej 48h dni przed wyznaczoną datą fotoreportażu.

3. Gdzie i w jakich godzinach odbywają się sesje?
Mamy trzy możliwości:
- sesje studyjne odbywają się w:
STUDIO NA MOSTOWEJ,
ul. Mostowa 17,
48-385 Otmuchów (mapka dojazdowa na www.fotografis.pl w zakładce kontakt)
od pon.-piąt. od 9:00-13:00, 16:00-19:00, sob.-niedz. 9:00-19:00.
Studio na Mostowej jest stworzone głównie dla małych modeli więc proszę zachować czystość i porządek – wszystko z myślą o najmłodszych. Maluszki raczkują, biegają po całym atelier, często bez bucików więc bardzo proszę żeby na plan zdjęciowy (tła fotograficzne, futrzaki, kocyki) wchodzić bez butów lub w butach o czystej i suchej podeszwie przyniesionych na zmianę (dotyczy wszystkich osób).
- sesje lifestylowe u Was w domu. Jest to sesja niepozowana, niestylizowana (nie przywożę teł i strojów). Fotografuję Wasze codzienne życie moim okiem. Wasz styl, emocje, nastroje, pasje i zainteresowania. Dokumentacja Waszej codzienności. Fotografia lifestylowa doskonale sprawdza się przy sesjach noworodkowych, ciążowych i rodzinnych lub jako reportaż z urodzin, rocznic i wszystkich innych rodzinnych uroczystości.
- sesje plenerowe

4. Czy można wykonać sesję studyjną i plenerową w jednym zarezerwowanym terminie?
Tak, ale każda z sesji jest płatna osobno. Podczas rezerwacji terminu ustalamy czy ma być wykonana tylko sesja studyjna lub tylko sesja plenerowa lub dwie sesje obok siebie: sesja studyjna + plenerowa. Jeśli jesteśmy umówieni na plener a pogoda się zepsuje, wtedy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym albo przekładamy sesję plenerową na inny termin albo zamieniamy plener na studio.

5. W jakim czasie po sesji dostanę gotowe produkty: fotoobrazy, fotoksiążki, fotoalbumy itp., itd. ?
Czas oczekiwania na wszystkie produkty z sesji do 28 dni (od chwili akceptacji projektu i/lub dokonania przedpłaty). Gdy produkty są gotowe do odbioru zawsze wysyłam informację (jeśli wyraziliście zgodę na przetwarzanie danych). Jest również możliwość wysłania gotowego produktu (wydruki, fotoobrazy, fotoksiążki itp., itd.) na wskazany adres w Pl 25zł (kurier – nie wysyłam za pobraniem, nie wysyłam Pocztą Polską). Wysłanie gotowego produktu poza granice Pl ceny naliczane są indywidualnie.

6. W jakim czasie po sesji dostanę gotowe zdjęcia?
Jeśli wyraziliście zgodę na publikację zdjęć, zazwyczaj jeszcze tego samego dnia wieczorem lub na drugi dzień opublikuję na moim profilu na Facebooku: Studio na Mostowej, kilka wybranych przeze mnie zdjęcie (zdjęcia na FB są dodawane anonimowo). Następnie w ciągu 48h-7 dni od sesji dostaniecie maila z miniaturami wszystkich zdjęć wykonanych podczas sesji fotograficznej do samodzielnego wyboru najlepszych Waszym zdaniem zdjęć które dostaniecie w pełnej rozdzielczości. Po otrzymaniu od Was maila zwrotnego z wybranymi zdjęciami (ilość zdjęć uzależniona jest od wykupionego przez Was pakietu) zostają one (w zależności od wykupionego pakietu):
- przesłane (poprzez we transfer do pobrania, instrukcja jak pobrać zdjęcia znajduje się zawsze w mailu) w pełnej rozdzielczości w ciągu 24h od momentu przesłania maila zwrotnego z wybranymi zdjęciami (jeśli została wybrana wersja zdjęć tylko w wersji elektronicznej).
- jeśli został wybrany pakiet z wydrukami, dostaniecie sms kiedy produkt jest gotowy do odbioru (7-14 dni od chwili wysłania przez Was wybranych zdjęć do druku lub akceptacji projektu).

7. Co, jeśli spodoba nam się więcej ujęć (zdjęć) niż liczy wykupiony przez nas pakiet?
Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych obrobionych ujęć (zdjęć).

8. Czy możemy otrzymać nieobrobione zdjęcia lub pliki RAW?
Nie, nie przekazuję nieobrobionych zdjęć, nie przekazuję plików RAW.

9 Czy muszę przygotowywać się do sesji?
Tak. Do każdej sesji przygotowują się obie strony (szczegóły zostały opisane przy poszczególnych sesjach poniżej).
Ja mam Was przedstawić w jak nalepszym świetle.
Wy z kolei przygotujcie dobry humor, cierpliwość i ładny wygląd.
Na sesję przychodzimy już z gotowym makijażem i fryzurą.
W studio znajduje się garderoba dla dzieci do 12m oraz piękne suknie dla Pań w ciąży i nie tylko. W sumie ok. 200 szt. i cały czas powstają nowe rzeczy.
Użyta garderoba po każdej sesji jest czyszczona i prana.

10. Czy możemy w późniejszym terminie zamówić (dokupić) dodatkowe odbitki wykupionych wcześniej ujęć (zdjęć)?
Tak, w każdej chwili można dokupić dodatkowe produkty lub odbitki. Wystarczy na biuro@fotografis.pl przesłać numery wybranych zdjęć, wybrany format, napisać czy zdjęcia mają być matowe czy błyszczące oraz datę kiedy sesja została wykonana. Gdy zamówione produkty będą gotowe (do 28 dni) zostaniesz powiadomiony sms (jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych). Studio na Mostowej nie odpowiada za jakość zdjęć które zostaną wydrukowane w innym miejscu niż Studio na Mostowej (zdjęcia mogą się różnić kolorystyką, mogą być również przycięte itp., itd.).

11. Czy możemy podczas sesji robić dodatkowe zdjęcia np. telefonem?
NIE. Podczas sesji fotograficznej zakazuje się robienia zdjęć przez klientów telefonami komórkowymi, tabletami itp., oraz własnym sprzętem fotograficznym. Przychodzicie do studia - do mnie, więc to ja fotografuję nie Wy. Wy skupiacie się na dzieciach i ich bezpieczeństwie podczas sesji.

12. Gdzie zostaną opublikowane zdjęcia z sesji?
Każdą sesję zdjęciową rozpoczynamy od podpisania zgodnie z RODO:
- Zgody na wykorzystanie wizerunku i fotografii do celów promocyjnych fotografa. Możesz wyrazić taką zgodę lub nie. Wszystko zależy od Was. Jeśli zgoda nie została wyrażona wtedy zdjęcia z sesji nie zostają nigdzie opublikowane. Jeśli mam Waszą zgodę i jakieś zdjęcie bardzo mi się spodoba mogę je umieścić na swoich stronach WWW, na plakatach reklamujących moją działalność, ulotkach, wizytówkach, wystawach itp., itd.
- Zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach handlowych i marketingowych drogą elektroniczną na przekazany przeze Was adres e-mail będziesz na bierząco informowany o promocjach, nowych produktach, ofertach na kolejne sesje itp., itd., oraz przez kontakt telefoniczny na podany przeze Was numer telefonu o przesłaniu na maila miniaturek zdjęć z sesji, otrzymacie również informację kiedy produkt końcowy jest gotowy do odbioru itp., itd.

13. Czy mogę przerabiać otrzymane zdjęcia?
NIE. Fotograf zachowuje wszystkie prawa autorskie do wykonanych zdjęć. (Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.) JAKAKOLWIEK ingerencja w zdjęcie bez pisemnej zgody autora jest zabroniona !!!

Pytania dotyczące sesji noworodkowej
1. Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową?

Sesje noworodkowe najlepiej wykonać między 4-10 dobą życia maluszka. Maluszek przesypia wtedy większość czasu i można jeszcze układać go w różnych uroczych pozach które pamięta jeszcze będąc w brzuszku. Sesję noworodkową można wykonać jednak do 30 dnia życia maluszka, ale po 10 dobie życia maluszka trzeba się liczyć z tym, że maluszek już może nie spać i nie będzie go można układać tak jak byśmy tego chcieli. Więc im szybciej tym lepiej. Chociaż zdarzają sie śpiochy i w 8 i w 12 tygodniu życia na sesji niemowlęcej które potrafią przespać prawie całą sesję.

2. Kiedy należy zarezerwować sesję noworodkową?
Sesję noworodkową najlepiej zarezerwować wstępnie będąc jeszcze w ciąży, ok 7-8 miesiąca ciąży i potwierdzić sesję zaraz po narodzinach uzgadniając wtedy już dokładny termin.

3. Gdzie odbywa się sesja noworodkowa?
Mamy trzy możliwości (szczegóły powyżej pkt. 3 pytania ogólne):
- sesja w Studio na Mostowej
- sesja w plenerze
- sesja lifestylowa u Was w domu

4. Ile czasu trwa sesja noworodkowa?
Sesja noworodkowa trwa od 1-5 godzin. Wszystko zależy od maluszka. Im dziecko młodsze tym szybciej i sprawniej przebiega cała sesja, gdyż dziecko większość czasu przesypia. To dziecko dyktuje przebieg i tempo sesji. Jest to czas nie tylko na fotografowanie ale i na ułożenie maluszka, przebieranie, przewijanie, karmienie i przytulenie. Najważniejsze żeby noworodek nie spał przed sesją 2h. Druga bardzo ważna rzecz ilosć osób na sesji proszę ograniczyc do minimum mama+dziecko lub mama+dziecko+tata (nie zabieramy na sesję dziadków, ciocie, koleżanki itp.). Jeśli na sejsi noworodkowej mają być wykonywane również zdjęcia rodzinne lub ze starszym rodzeństwem, zdjęcia takie wykonujemy pod koniec sesji i starsze rodzeństwo dojeżdża na sam koniec sesji.

5. Czy mam wpływ na stylizację maluszka?
Decydując się na sesję fotograficzną u mnie akceptujesz mój styl zdjęć. Na każdą sesję wszystkie stylizacje mam przygotowane wcześniej. Oczywiście jeśli masz specjalne życzenia co do kolorów lub pozycji maluszka proszę o taką informację podczas rezerwacji terminu. Jeśli podczas rezerwacji nie dostanę konkretnych życzeń od rodziców co do kolorów i stylizacji wtedy sama szykuję kilka aranżacji. Wszystkie dodatki do sesji tj: ubranka, gadżety, czapeczki, kocyki, kosze, opaski itp., itd., wszystko to jest na wyposażeniu atelier. Ilość stylizacji podczas sesji bez ograniczeń (wszystko zależy od współpracy maluszka). Sesja może być minimalistyczna w naturalnych kolorach lub wręcz przeciwnie (wszystko zależy od Was i od tego co chcecie).

6. Czy na sesji noworodkowej możemy wykonać zdjęcia rodzinne (np. z rodzicami oraz ze starszym rodzeństwem)?
Tak, na każdej sesji noworodkowej wykonuję również ujęcia rodzinne zawsze pod koniec sesji (chyba, że życzeniem rodziców jest wykonanie tylko i wyłącznie zdjęć noworodkowych). Bardzo ważne starsze rodzeństwo do lat 10 nie może przebywać w studio podczas sesji noworodkowej. Utrudniłoby to sesję. Sesja noworodkowa może trwać do 4 godzin i powstaje głównie na śpiocha, starsze dzieci szczególnie do 10 lat będą się nudziły, nie usiedzą w jednym miejscu w ciszy i spokoju który jest potrzebny przy sesji noworodkowej. Więc byłoby wskazane, aby umożliwić tacie lub komuś innemu z rodziny, aby zabrał Wasze starsze dziecko na czas sesji. Zazwyczaj starsze rodzeństwo dojeżdża na same zdjęcia rodzinne pod koniec sesji. Należy pamiętać o najważniejszym żeby noworodek nie spał przed sesją 2h.

7. Jak przygotować się do sesji noworodkowej?
Jeśli na sesji noworodkowej będą wykonywane również zdjęcia rodzinne należy zadbać by wszyscy członkowie rodziny byli ubrani w tej samej kolorystyce (doskonale sprawdza się kolor biały, kremowy, bladoróżowy, czarny, szary) i stylu (bez emblematów, kapturów i wzorów które będą odwracać uwagę od tego co ważne czyli od Was). Jeśli mama nie karmi naturalnie, należy zabrać ze sobą 2 porcje jedzenia dla maluszka. Najlepiej na sesję noworodkową umówić się w godzinach karmienia maluszka. Wtedy mama karmi maluszka zaraz po przyjściu do studia. Jeśli mama karmi naturalnie należy bardzo dobrze nakarmić maluszka przed samą sesją tuż przed wyjściem z domu. I najważniejsze żeby noworodek nie spał przed sesją 2h. Poza tym warto zabrać kilka pampersów na zmianę, kilka pieluszek tetrowych, smoczek i duuużo cierpliwości. Polecam również rodzicom o zabranie dodatkowej odzieży na zmianę dla siebie, gdyż podczas sesji czasami zdarzają się różne wypadki szczególnie gdy rodzice pozują z maleńkim golaskiem na rękach.


Pytania dotyczące sesji niemowlęcej (od 1-12 miesiąca życia maluszka)
1. Kiedy najlepiej wykonać sesję niemowlęcą?

Są dwa najlepsze momenty na wykonanie sesji niemowlęcej:
- gdy dziecko leżąc na brzuszku podnosi już główkę i ramionka na tyle wysoko, że ładnie widać całą buźkę (ok 4-5 miesiąc, u każdego dziecka jest to inny czas)
- gdy dziecko samodzielnie siedzi ale jeszcze nie raczkuje (ok 6-8 miesiąca)
Maluszek musi być wyciszony i spokojny. Nie umawiamy się gdy maluszkowi towarzyszą kolki, wysypki itp., itd. Nie umawiamy się bezpośrednio po szczepieniach, gdy maluszkowi może towarzyszyć niepokój i gorączka lub po nieprzespanej nocy. Umawiając się na sesję fotograficzną trzeba również uwzględnić jakie chcemy mieć zdjęcia. Czy wykonane podczas snu maluszka (wtedy mama usypia dziecko zaraz na początku trwania sesji zdjęciowej i na taką sesję umawiamy się w godzinach mniej więcej w których dziecko lubi spać ). Czy chcemy by dziecko na zdjęciach było radosne i pogodne (wtedy najlepiej umówić się na sesję zaraz po drzemce dziecka). Warto zabrać ze sobą ulubione maskotki maluszka, przekąski i picie które uspokoją naszego modela.

2. Ile trwa sesja niemowlęca?
Czas trwania sesji niemowlęcej ok 1-3h (wszystko zależy od maluszka).

3. Gdzie odbywa się sesja niemowlęca?
Mamy trzy możliwości (szczegóły powyżej pkt. 3 pytania ogólne):
- sesja w Studio na Mostowej
- sesja w plenerze
- sesja lifestylowa naturalna u Was w domu (NIE przywożę teł ani garderoby)Pytania dotyczące sesji małych dzieci (1-3 lat)
1. Jak przygotować się do sesji z małym dzieckiem (1-3 lat)?

Wszystkie dodatki do sesji tj: ubranka (do 12m), gadżety, nakrycia głowy, kocyki, kosze itp., itd., wszystko to jest na wyposażeniu atelier. Można skorzystać z garderoby studyjnej lub wykorzystać rzeczy przywiezione ze sobą. Wskazane jest żeby zabrać na sesję ulubione maskotki i przekąski maluszka po to, żeby choć na chwilę zatrzymać małego zdobywcę na planie zdjęciowym. Ilość stylizacji podczas sesji bez ograniczeń (wszystko zależy od maluszka).
2. Ile trwa sesja z małym dzieckiem w wieku 1-3 lata?

Czas trwania sesji ok. 1-3h. Maluszek musi być wyciszony i spokojny. Podobnie jak przy sesji niemowlęcej nie umawiamy się bezpośrednio po szczepieniach, gdy maluszkowi może towarzyszyć niepokój lub gorączka, nie umawiamy się również po nieprzespanej nocy. Umawiając się na sesję fotograficzną trzeba również uwzględnić w jakich godzinach maluszek lubi spać w ciągu dnia. W zależności od tego czy chcemy mieć zdjęcia wykonane podczas snu maluszka (wtedy mama usypia maluszka zaraz na początku trwania sesji zdjęciowej - dotyczy oczywiście maluszków które jeszcze regularnie sypiają w ciągu dnia). Czy chcemy by zdjęcia były wykonane tuż po drzemce gdy maluszek jest już wyspany i skory do uśmiechów.
3. Gdzie odbywa się sesja z małym dzieckiem w wieku 1-3 lat?

Mamy trzy możliwości (szczegóły powyżej pkt. 3 pytania ogólne):
- sesja w Studio na Mostowej
- sesja w plenerze
- sesja lifestylowa u Was w domu


Pytania dotyczące sesji ze starszakami (powyżej 4 lat)
1. Jak przygotować się do sesji starszaka (powyżej 4 lat)?

Garderoba we własnym zakresie. Można zabrać ze sobą od kilku do kilkunastu rzeczy na przebranie + dodatki + ulubione maskotki lub rzeczy związane z np. hobby. Można zabrać ulubione zwierzątko (tylko przy rezerwacji terminu proszę o informację jakie to zwierzątko).
2. Ile trwa sesja starszaków (powyżej 4 lat)?

Czas trwania sesji starszaków do 1-3h.


Pytania dotyczące sesji rodzinnych (rodzeństwo, mama z dzieckiem lub dziećmi, tata z dzieckiem lub dziećmi, rodzina wieloosobowa np. mama+tata+dzieci)
1. Jak przygotować się do sesji rodzinnej?

Garderoba we własnym zakresie. Można zabrać ze sobą od kilku do kilkunastu rzeczy na przebranie. Ważne przy sesjach rodzinnych jest dobrze dobrana garderoba wszystkich członków rodziny. Podobna kolorystyka garderoby i styl wszystkich członków rodziny bez emblematów które będą odwracać uwagę prezentują się najlepiej (np. jeansy + biała bluzka itp.)
2. Ile trwa sesja rodzinna?

Czas trwania sesji rodzinnej 1-3h.
3. Gdzie odbywa się sesja rodzinna?

Mamy trzy możliwości (szczegóły powyżej pkt. 3 pytania ogólne):
- sesja w Studio na Mostowej
- sesja w plenerze
- sesja lifestylowa u Was w domuPytania dotyczące sesji urodzinowej
1. Jak przygotować się do sesji urodzinowej?

Sztuczne torciki, balony, girlandy itp., wszystko to jest na wyposażeniu atelier. W studio znajduje się również garderoba dla dzieci do 12m. Dla starszych dzieci garderoba we własnym zakresie.
Ważne:
- jeśli na sesji zdjęciowej rodzice wolą prawdziwy torcik tak by dziecko się słodko umorusało to oczywiście mogą taki przywieść, proszę wtedy tylko o taką informację przy rezerwacji terminu (np. kolorystyka torcika lub np. że jest to torcik z dinozaurami itp., itd.). W takiej sytuacji wskazane jest również zabranie ze sobą mokrych chusteczek i ręcznika.
- jeśli dziecko na sesji urodzinowej będzie tylko i wyłącznie w swojej garderobie (nie będzie korzystało z garderoby studyjnej) proszę przy rezerwacji terminu o podanie kolorystyki garderoby żebym mogła skompletować całą stylizację urodzinową pod strój solenizanta np. jeśli chłopczyk będzie w białej koszuli + niebieska mucha + niebieskie spodnie, wtedy przygotuję niebieski sztuczny torcik + niebieskie balony. Jeśli dziewczynka lubi np. Myszkę Miki i na sesję zabierze maskotkę właśnie myszki (należy podać czy myszka jest w stroju różowym w białe kropy czy w czerwonym w białe kropy), wtedy torcik i balony również będą w tym samym kolorze itp. itd. Jeśli np. solenizant jest fanem Psiego Patrolu proszę o informację który z piesków jest najblizszy sercu.
- jeśli korzystamy tylko z garderoby i rekwizytów studyjnych przy rezerwacji terminu podajemy w jakim kolorze mam przygotować całą urodzinową scenerię.
2. Ile trwa sesja urodzinowa?

Czas trwania sesji urodzinowej do 1h.

3. Gdzie odbywa się sesja urodzinowa?

Mamy trzy możliwości (szczegóły powyżej pkt. 3 pytania ogólne):
- sesja w Studio na Mostowej
- sesja w plenerze
- fotoreportaż z uroczystości urodzinowej u Was w domu lub w innym miejscu.


Pytania dotyczące sesji ciążowej
1. Jak przygotować się do sesji ciążowej?

Sesja ciążowa to przede wszystkim znakomita pamiątka utrwalająca wyjątkowy moment w życiu kobiety. Moment wyczekiwania na cud narodzin. Ciąża to niezwykle intymne przeżycie dla każdej kobiety więc zdjęcia są wykonywane w taki sposób, by każda kobieta była sobą zachwycona i żeby inaczej spojrzała na zmieniającą się figurę. To kobieta decyduje ile chce odkryć i pokazać na sesji ciążowej, tak by sesja była jak najbardziej komfortowa. Można ze sobą zabrać garderobę i dodatki na zmianę. W studio znajdują się suknie ciążowe w różnych kolorach i rozmiarach od S-2XL (do sukienek studyjnych zalecam ubrać bieliznę w cielistym kolorze z odpinanymi ramiączkami w staniku). Jeśli sesja ciążowa odbywa się z partnerem warto pomyśleć by zabrać ze sobą podobne rzeczy na przebranie np. w podobnym stylu lub kolorystyce. Można również ze sobą zabrać np. test ciążowy, zdjęcia USG maleństwa, ulubione ciuszki maluszka, dodatki, maskotki itp., które będą wspaniałym dodatkiem do sesji. Jeśli sesja ma być prezentem dla partnera można ze sobą zabrać różne kolory bielizny do zmysłowych zdjęć buduarowych.
2. Kiedy najlepiej rezerwować termin na sesję ciążową?

Termin na sesję ciążową najlepiej rezerwować ok. 5-6 miesiąca ciąży. Przy rezerwacji terminu proszę o informację czy sesja ma być studyjna, plenerowa czy sesja lifestylowa u Was w domu. Jeśli przyszła mama ma konkretne życzenia co do stylizacji, kolorów lub rekwizytów użytych podczas sesji to również proszę o taką informację przy rezerwacji terminu (dotyczy sesji studyjnej i plenerowej).
3. Kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową?

Najlepszy termin na wykonanie sesji ciążowej jest 7-8 miesiąc ciąży gdy brzuszek jest już bardzo widoczny. Ale wszystko zależy tak naprawdę od samopoczucia przyszłej mamy. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo a mama czuje się dobrze to sesję możemy wykonać nawet w 9 miesiącu ciąży.
4. Gdzie najlepiej wykonać sesję ciążową?

Miejsce sesji do wyboru:
- w atelier fotograficznym w Otmuchowie
- w plenerze w okolicy studia (park, okolice rzeki itp., itd.) Zawsze polecam plener, nawet zimą gdy jest pięknie i biało.
- sesja lifestylowa u Was w domu (szczegóły powyżej pkt. 3 pytania ogólne)
5. Ile trwa sesja ciążowa?

Czas trwania sesji ok. 1-2h. W zależności od przebiegu i samopoczucia przyszłej mamy.
6. Czy w sesji ciążowej może uczestniczyć przyszły tatuś i starsze dzieci?

Tak, podczas każdej sesji ciążowej możemy również wykonać zdjęcia rodzinne (należy wtedy przygotować się dodatkowo tak jak na sesję rodzinną). Zdjęcia rodzinne wykonywane są pod koniec sesji.
7. Jak wygląda fotoreportaż z porodu?

Szczegóły ustalane są indywidualne z przyszłymi rodzicami. Fotoreportaż wykonywany jest w taki sposób by jak najbardziej subtelnie i z wyczuciem uchwycić wszystkie ważne chwile. Pozwolenie na fotografowanie w szpitalu w trakcie porodu i przygotowań do porodu po stronie rodziców maleństwa.Pytania dotyczące sesji: fashion, glamour, portret, sesja biznesowa, akt art., nagość zakryta, sesja dla par
1. Jak przygotować się do sesji?

Garderoba we własnym zakresie. Można zabrać ze sobą od kilku do kilkunastu rzeczy na przebranie. Przy sesjach dla par bardzo ważna jest dobrze dobrana garderoba. Podobna kolorystyka garderoby i styl prezentują się najlepiej. Na sesję przychodzimy z gotowym makijażem i fryzurą !!!
2. Ile trwa sesja dla dorosłych?

Czas trwania sesji 1-3h.


Pytania dotyczące fotoreportażu z uroczystości Sakramentu Chrztu Św.
1. Kiedy rezerwować termin?

Termin najlepiej rezerwować ok. 1-2 miesiące przed wyznaczoną datą Sakramentu wtedy są większe szanse że Państwa termin może być wolny.
2. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas Sakramentu Chrztu Św. w Kościele?

Proszę pamiętać, że fotograf jest w Kościele po to by udokumentować przebieg uroczystości której nie będzie można powtórzyć. W związku z tym proszę by w ważnych momentach (np. polewanie główki dziecka, nałożenie szatki itp.) pozwolić mi pracować. Wiem, że wszyscy chcą zobaczyć z bliska jak wszystko się odbywa ale przeważnie przy chrzcielnicy jest ciasno i nie zawsze mam możliwość „dopchania” się. Proszę mieć to na uwadze i w miarę możliwości odsłaniać / udostępniać możliwość fotografowania. Jeśli chcą mieć Państwo ładny materiał z przebiegu uroczystości musi być współpraca obu stron.

3. Jak przygotować się do sesji studyjnej z okazji Chrztu maluszka?

Studio na Mostowej stworzone jest głównie z myślą o najmłodszych więc umawiając się na sesję studyjną czy to samego maluszka ochrzczonego czy na sesję rodzinną wraz z rodzicami oraz z rodzicami chrzestnymi itd., itp. bardzo proszę o zabranie obuwia zmiennego specjalnie do zdjęć żeby zachować czystość w studio po którym maluszki raczkują, biegają boso itp., itd.


Pytania dotyczące fotoreportażu z uroczystości I Komunii Św.
1. Kiedy rezerwować termin na sesję komunijną indywidualną studyjną lub plenerową?

Termin najlepiej rezerwować rok wcześniej, najpóżniej ok. 2 miesiące przed datą wyznaczoną na uroczystość I Komunii Św. Sesja studyjna w Studio na Mostowej lub plener w Otmuchowie płatność gotówką 100% w dniu sesji. Sesja plenerowa poza Otmuchowem płatność przelewem 7 dni przed wyznaczoną datą na sesje fotograficzną + dodatkowo płatny dojazd 1,50 / km x2 (dojazd i powrót).
2. Kiedy rezerwować termin na fotoreportaż z uroczystości I Komunii Św. w Kościele?

Termin najlepiej rezerwować ok. 18 miesięcy wcześniej, wtedy są większe szanse, że Państwa termin jest jeszcze wolny.
3. Kiedy odbywa się płatność za fotoreportaż z I Komunii Św. w Kościele?

Płatność 100% najpóźniej 7 dni przed datą wyznaczoną na Ceremonię w Kościele. Przedstawiciel rodziców zbiera całą kwotę i wpłaca na konto lub osobiście płaci w Studio.

4. Jaki jest czas oczekiwania na fotoksiążki i fotoalbumy z I Komunii Św.?

Czas oczekiwania na fotoksiążki i fotoalbumy do 28 dni od chwili zaakceptowania projektu do druku.Pytania dotyczące Ślubu
1. Jeśli sesja fotograficzna plenerowa ma się odbyć poza Otmuchowem. Jak wygląda kwestia dojazdu?

Jeśli sesja ma sie odbyć poza Otmuchowem należy do wybranego pakietu doliczyć 1,50 za każdy km x 2 (dojazd i powrót).

2. Co znajduje się na DVD / pendrivie?
Znajdują się tam dwa foldery z Waszymi zdjęciami:
w jednym są wysokiej rozdzielczości pliki jpg z których możecie wykonać wydruki (nawet wielkiego formatu), w drugim znajdują się zdjęcia z logo, do umieszczenia na www, przesłania znajomym lub umieszczenia w serwisach społecznościowych np. FB.

3. Czy mamy wpływ na to co znajdzie się w albumie / fotoksiążce?
Każdy album czy fotoksiążkę projektuję osobiście. Doborem zdjęć na daną stronę również zajmuję się samodzielnie, biorąc pod uwagę wiele czynników: dopasowanie kolorystyczne do innych zdjęć, spójność i prawidłową kolejność w „opowiadanej” historii, itp. Po przesłaniu projektu do akceptacji można jedynie wymienić dane zdjęcie tak by nie burzyć całej historii (zdjęcie pionowe za pionowe, poziome na inne zdjęcie poziome).

4. Czy wszystkie zdjęcia na dvd/pendrivie są „obrabiane”?
Wszystkie zdjęcia które dostajecie ode mnie są poddane obróbce (delikatny retusz). Tak by wszystko było ukazane w jak najlepszym świetle.

5. Kto wymyśla miejsce na plener?
Jeśli nie macie swojej wizji na sesję plenerową, zawsze zaproponuję kilka opcji do wyboru. Idealne są zamki, ruiny, stare ceglane budynki, sady z drzewami owocowymi, las, park jezioro, łąka itp. Zawsze proponuję miejsce które w danej porze roku wygląda najatrakcyjniej. W okolicy Otmuchowa zawsze wiem gdzie akurat leżą jeszcze snopki siana i w którym zamku jakie są opłaty za sesję ślubną (jeśli zostaje wybrana opcja zdjęć plenerowych w miejscu gdzie pobierane są opłaty należy dodatkowo liczyć się z kosztami biletów: para młoda + fotograf). Jeśli sesja plenerowa jest w Waszej okolicy z dala od Otmuchowa będę wdzięczna za wskazówki gdzie możemy znaleźć takie ciekawe miejsca. Jeśli Wasza historia wiąże się z konkretnym miejscem (np. poznaliście się w Karpaczu lub nad morzem), chętnie wykonam tam Waszą sesję.

6. A co z plenerem jeśli pogoda nie dopisze?
Jeśli niebo jest zachmurzone to wspaniale. Fantastycznie wyjdzie na zdjęciach. Jeśli pada i jest zimno a Wy nie macie ochoty moknąć w strugach deszczu, nie martwcie się – przełożymy sesję na inny termin. Jedynym wyjątkiem jest sesja plenerowa w dniu ślubu, z dala od Otmuchowa, gdy jej przełożenie wiązałoby się z koniecznością ponownego dojazdu (czyli dodatkowe koszta).

7. Czy możemy zdjęcia ze ślubu dać zespołowi, kosmetyczce itp. na ich strony www?
Niestety nie. Takie ich wykorzystanie łamie umowę jaką zawieramy, ponieważ zdjęć jakie Wam przekazuję nie można wykorzystywać do celów komercyjnych. Jeśli ktoś z obsługi wesela chciałby je wykorzystać, powinien w tej sprawie zwrócić się do mnie. Nie robię z tym problemów, chcę jednak wiedzieć gdzie i w jakiej formie używane są moje zdjęcia. Użycie ich bez mojej zgody to narażenie się na nieprzyjemne konsekwencje. Oczywiście możecie nimi dowolnie dysponować do użytku prywatnego, czyli robić wydruki (odbitki), przekazywać pliki rodzinom, umieszczać je na portalach społecznościowych np. FB itp.

8. Jak wybrać właściwy dla Nas pakiet spośród tylu różności?
Obecnie do dyspozycji jest 6 różnych pakietów. Pakiet siódmy od przygotowań do oczepin chwilowo niedostępny. Ślub to jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu. Jednak dla każdego z nas ważne jest co innego, dla jednych sesja plenerowa będzie miała duże znaczenie bo planuje np. piękne zdjęcia pośród kwitnącego rzepaku w wielkim formacie powiesić w sypialni. Dla innych ważna jest tylko uroczystość w Kościele lub USC. A dla jeszcze innych ważny jest każdy moment z wesele, wspólne biesiadowanie i pierwszy taniec itd. Ważne jest by z przyszłym towarzyszem życia omówić co jest ważne właśnie dla Was. Kierując się głosem serca zawsze wybierzecie właściwie. Do zobaczenia.

Jeśli macie jeszcze inne pytania to zapraszam do korespondencji mailowej: biuro@fotografis.pl.
© wszystkie zdjęcia na stronie chronione są prawem autorskim